© SE&JS ENG  
 


Margus Mikomägi Minu venelased ehk ühe parve linnud

Minu venelased 
ehk ühe parve linnud

Koguja raamat 2

Toimetajad Sirje Endre ja Liine Jänes
Kujundus Andres Tali

Raamatusse on koondatud intervjuud ja muud jutud tuntud (teatri)inimestega, kes on pärit eri riikidest, kuid kes loominguliselt tegutsevad venekeelses kultuuriruumis. Põhjalikumalt või põgusamalt on pea kõigil neil olnud kokkupuuteid Eesti ja eestlastega. On olnud varem ja on plaanid tulevikuks. See on raamatu peategelasi ühendav tunnus, elav side Eestiga, mis inspireeris ka autorit.
Kuigi juttude pealiin on teater, tuksub selle kõrval elu, terve maailm oma suuruses, väiksuses ja erilisuses. See on avastuste ja äratundmiste raamat, mis loodetavasti pakub ka lugejale võimalust aimata ja heaks võtta avaramat ilma me argisekeldustest ja päevapoliitikast pinevil ruumi uste taga.

Margus Mikomägi: “Õieti on hämmastav, kui kohtumistel juba vestluse alguses tajud, kuivõrd ühes rütmis võivad mõtelda eri riikides tegutsevad inimesed, kelle üks ühisjooni on jäägitu pühendumus oma loomingule. Mina sain nendega kohtudes targemaks. Maailm hakkas toimima. Loodan, et suudan selle ka lugejatele edasi anda.”

Margus Mikomägi (1956), teatrikirjutaja ja -filosoof.


Tõnis Mägi Margus Mikomägist:
“Aeg-ajalt on selline tunne, et kõrvulukustavas infomüras aitab Margus õiget teed näha.” 

 
 

184 lk., fotod
ISBN 978-9949-9547-2-8

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht