© SE&JS ENG  
 


Anu Raud
Kuue ruuduga aken
Jutukogu
Anu Raud. Kuue ruuduga aken

Raamatu panid kokku Ela Tomson ja Sirje Endre
Illustratsioonid on Anu Raua vaipade teemal
Kujundas Kadi Pajupuu

Me võime olla uhked, et Eesti riiki ja meie paljukihilist rahvuskultuuri kannavad ja hoiavad andekad ning targad inimesed. Üks neist on meie rahvakunsti suurkuju, armastatud akadeemik Anu Raud, kelle jutukogu on kirjastusel SE&JS au ja rõõm välja anda. See raamat on ÜKS SUUR LUGU inimese elust. Jutud, mida Anu Raua raamatust loete, on tõesti sündinud, tema enda elust pärit. See on südamlik, soe ja lootusrikas raamat.

Anu raamat ilmub raskel, kohutaval ajal. 77 aastat kestnud rahuaeg Euroopas lõppes, kui Venemaa julmurist agressor ründas vaba ja iseseisvat Ukrainat eesmärgiga hävitada riik, selle kodanikud ja ajalugu. Kuid kes tõstab mõõga, see ise selle mõõga läbi ka hukkub. Ukrainat pole võimalik vallutada. Vähemalt ajani, kuni on veel alles „üks põlvepikkune ukraina poisikeˮ.

Ja ka päike käib üha kõrgemalt. Nagu ikka, tärkavad ka sel kevadel lilled ja puud lähevad lehte, pääsukesed saabuvad ja mesilased virguvad, et korjata õitelt mett. Anu oma raamatus kirjutab kõigest sellest. Ja paljust muust.
Kes meist poleks imetlenud Anu Raua haruldasi vaipu. Ent ta on ka väga hea novellist. Ta sõnal on energiat ja väge.

Raamatus „Kuue ruuduga akenˮ ilmuvad jutud on kirjutatud põhiliselt 2021. aastal. Lõpuosa värvilehekülgedelt leiab lugeja peatüki „Lood vaipadesˮ.

Anu Raua mõtteid:
Kõik rõõmsad ajad ning nukrad päevad kukuvad mälestuste kangaks. Iga eluhetk on imeline and. Kui peaaegu kogu tulevik on minevikuks saanud, tulevad head eluliiva inglid ja poetavad veidi eluhelbeid lisaks. Et sa veel korraks võiksid imestada ja rõõmustada, et sinililled juba õitsevad ja et pääsukesed on juba kohal.

Kindlaim julgeolekutagatis on kartul-kapsas keldris, vili salves, loomad-linnud laudas, puuriidad kuuris.

Meile antud elu on suurim kingitus. Kummardus ja tänu.


Teose ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.

 

 

 
 

208 lk, illustratsioonid
ISBN 978-9916-9631-7-3


e-pood

 
   
 

 

 

 

Avaleht