© SE&JS ENG  
 


Niels Peter Rygaard.
Kiindumushäirega laps. Kiindumushäirega laps
Praktilise teraapia käsiraamat.


(Raamat valmis MTÜ Igale Lapsele Pere tellimusel)

Tõlge eesti keelde Anne Tihaste
Toimetajad Elen Kinnep, Jane Snaith, Liine Jänes, Sirje Endre
Kujundaja Rein Seppius

„Kiindumushäirega laps” on mõeldud kasuvanematele, asenduskodude töötajatele, sotsiaal- ja lastekaitsetöötajatele, pedagoogidele, kõikidele inimestele, kes puutuvad kokku vanemliku hoolitsuseta jäänud lastega. Raamatu autor on rahvusvaheliselt tunnustatud psühholoog ja terapeut Niels Peter Rygaard (1952), Taani Psühholoogide Assotsiatsiooni liige, litsentseeritud nõuandja lapse arengupsühholoogia küsimustes. Ta on ka vanemliku hooleta laste hooldajatele mõeldud Euroopa Liidu haridusprogrammide algataja, autor ja kaasarendaja, samuti mittetulundusorganisatsiooni www.fairstartglobal.com asutaja.
Tema lähenemisviis laste eluolu parandamisele on rahvusvaheline, ühendades uurijaid otsuste tegijate/eestvedajatega ja rakendades teadmisi laste ja noorte eest hoolitsemise praktikas.”
Niels P. Rygaardi käesolev raamat (esmatrükk 2006. a.) on seni ilmunud kümnes erinevas keeles ja äratanud maailmas suurt tähelepanu. Eestikeelne väljaanne on Balti riikides esimene selleteemaline professionaali kirjutatud käsiraamat.


Niels Peter Rygaard: „Kui sa tahad aidata varakult hüljatud ja hooletusse jäetud last, pead töötama nagu buldooser, aga ingli tiibadega.”

MTÜ Igale Lapsele Pere juhataja Jane Snaith: „Kui tänu Rygaardi käsiraamatule saab kas või üks kiindumushäirega laps oma olukorras paremat abi ja toetust, on meie ülesanne täidetud.
Iga laps on Eestimaa suur väärtus.”


MTÜ Igale Lapsele Pere www.kasupered.ee missioon on vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele ja noortele turvalise ning püsiva perekonnas hooldamise tagamine.


  

 

 
 

208 lk., fotod.
ISBN 978-9949-9547-4-2

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht