© SE&JS ENG  
  Ants Lepson


Ants Lepson, laevakapten ja maalikunstnik. Mälestused.
Mälestused on üles kirjutanud „Unustamatute merereiside” (SE&JS, 2010) autor Jüri Vendla

Kujundaja Rein Seppius

Kaugsõidukapteni ja meremaalija, Läänemaal Nõval sündinud Ants Lepsoni huvitav jutustus oma elust, laevadest, inimestest ja maalimisest.

Kapten Lepson on teeninud erinevatel laevadel viie riigi lippude all, alustades kõige madalamast ametist laevas ja tõustes Norra merekooli lõpetamise järel kapteniks. Raamat toob lugejani ainulaadseid elamusi reisidest ja seiklustest maailmameredel ja maadel.

Nüüd juba üle paarikümne aasta on Lepson pühendunud meresõidu kõrval maalimisele. Raamatu värvilehekülgedel on avaldatud tema haruldased meremaalid. Ants Lepsoni maalide originaaide näitus avati Eesti Meremuuseumis 20. mail 2011, korraldajaks Norra Saatkond koostöös meremuuseumiga.

ANTS LEPSON:
Ma olen nüüd enam kui 50 aastat Norras elanud. Inimestega vesteldes kuulen tihti: „Tulid Eestist, aga eks sa nüüd oled ju ikka norralane.” Vastan alati, et olen eestlane, kes elab Norras. Norra on ilmselt minuga rahul ja mina olen Norraga rahul. Võiksin ju ka veidi uhkustada, et Norras oli miljon poissmeest, aga Astri valis mind!

 

 
 

304 lk.,
ISBN 978-9949-91-01-20

 

 
   
 

 

 

 

Avaleht