© SE&JS ENG  
 


Mariliis RosinMaltale
MALTALE. Elu Suurel Kivil


Birgit Püve fotod.
Toimetaja Sirje Endre.

Selle raamatu lugeja ees avaneb Vahemere saar Malta oma täies ilus ja omapäras. Teose autor Mariliis Rosin elas ja töötas Maltal kaks ja pool aastat. Ta kirjeldab värvikalt siinseid kombeid ja traditsioone, ehituskunsti omapära, merd, mis ainsa minutiga võib muutuda tormiseks, maad, kus peaaegu alati paistab päike. Tänu Birgit Püve haruldastele fotodele näeb lugeja otsekui oma silmaga Malta inimesi, tänavaid ja maastikke, kus linn-linnas kinni. Eriliselt nauditav on lugeda Mariliisi kahekõnesid kohalikega.

Mariliis Rosin: Mõtlen tihti inimestele, keda Maltal kohtasin. Suur rahvusvaheline kogukond, kus hoitakse üksteist nagu peret, tänu neile ei tundnud ma end kordagi üksikuna. Nad õpetasid mulle, kuidas töö kõrval nautida elu. Piisab vaid mõnest mõnusast pärastlõunast katamaraani pardal või pikast lõunapausist tänavakohvikus, jõuluõhtusöögist neile, kes koju ei lennanud ning ohjeldamatult palju naeru ja muretut suhtumist absoluutselt kõigesse. Ka mu tütar kohanes kiiresti kooliga, kus oli palju erinevat sellest, mis on Eestis, aga ka palju sarnast.

Birgit Püve: Fotograafile on Malta hoomatav, aga väljakutseid pakkuv. Esimest korda saarele sattunu võib leida end keset argipäeva liiklusmelu, kus teed teavad kõik ja mitte keegi. Aga järsku avaneb saar ja, sattununa unise väikelinna pärastlõunasse, on õhtumissale suunduvates inimestes ja nende kohal kõrguvas katedraalis midagi nii harmoonilist, pretensioonitut ja vankumatut, et tundub, et see on ainuke rahulik paik Euroopas, mis veel on alles.

Raamatu autoritest:

Mariliis Rosin (sünd 1982) on kirglik raamatulugeja, juba kogenud hoiukodu pakkuja kõikvõimalikele loomadele ning lindudele ning kirglik sahtlisse kirjutaja. Ta töötab merepääste varustuse hoolduses ning vabal ajal naudib pikki jalutuskäike metsas koos oma koertega.

Birgit Püve (sünd 1978) on vabakutseline fotograaf, kes pikemaajaliste projektide kõrval teeb koostööd erinevate kohalike ja rahvusvaheliste väljaannetega. Lapsepõlve mitmenädalased Žiguli-retked Lätti ja Leetu on teinud teel olemisest tema elu lahutamatu osa. Maltal oli Birgit kirjastuse palvel esimest korda, teejuhiks autori käsikiri.

Birgit Püve

 

 
 

Kõvakaaneline neljavärvitrükis, 168 lk.
ISBN 978-9949-9665-8-5


 
   
 

 

 

 

Avaleht