© SE&JS ENG  
 


Miina Härma 150. Enne ja nüüd
Miina Härma 150


Miina Härma 150. sünniaastapäeva tähistav album on välja antud Tiigi Seltsimaja, Tartu Linnavalitsuse, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Kirjastuse SE&JS koostöös.

Albumi käsikirja koostasid ja kirjutasid Sirje Endre, Ene Kuljus ja Risto Lehiste. Käsikirja eriosade autorid: IV ptk (Tartus) alapeatükk “Tuljak” enne ja nüüd – Laine Randjärv; VII ptk (Miina Härma NÜÜD) Riho Leppoja ja Ene Üleoja. Albumi lisade kroonika koostajad on Valli Ilvik, Ene Kuljus ja Katrin Puur. Albumi kujundas Andres Tali.

Albumi juurde kuulub DVD: Eesti Segakooride Liidu korraldatud kontsert Vanemuise Kontserdimajas 9. veebruaril 2014.


Õpetaja perekonnas sündinud Miina Härma (1864–1941) elu armastus oli muusika. Ta oli helikunstis ja elus kordumatu ning sensatsiooniline, olles kõigis oma tegemistes esimene. Esimene eesti soost akadeemilise haridusega naine – orelikunstnik, helilooja, muusikaõpetaja, koorijuht. “Eks kõmise tema kuulsusest ammugi terve kodumaa,” kirjutas jurist Karl Hellat Läänemaa esimese laulupeo laulude kogumiku sissejuhatuses juba 1896. aastal. ““Tuljak” on kujunenud kooride lemmiklauluks,” kirjutab koorijuht Ants Üleoja 2014. aastal.
Miina Härma laulud kõlavad igal üldlaulupeol. Ta viisid on omased ja armsad. Neis on meloodia ilu, soojust ja sügavust. Miina Härma looming tõstab meie rahvuslikku eneseteadvust ja teeb tuju rõõmsaks.

 

 
 

Suur formaat, 240 lk., fotod, DVD
ISBN 978-9949-9554-0-4

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht