© SE&JS ENG  
  Rockrapsoodia


Vello Salumets

Rockrapsoodia

Teine täiendatud trükk

Eesti rockmuusika sünnilugu käsitlev Vello Salumetsa „Rockrapsoodia”teine, täiendatud trükk on seni põhjalikem ülevaade 1960ndatel tegutsenud eesti biitansamblitest.

Vello Salumets: „Kuna füüsiliselt võimatu oli kohtuda kõikide Eesti 1960. aastate biitansamblite liikmetega – juba Tallinnas tegutses sadakond bändi – tegin valiku selle põhjal, kui sügavaid jälgi on kellestki muusikaajalukku jäänud ja kui palju üldse õnnestus andmeid hankida.
Soovisin kirjeldada ajastut läbi mälumaastike ja mälestuspiltide ning täita üks tühimik Eesti kultuuriloos. Rapsoodia on fragmentaarset laadi luuletus või rahvaviisil põhinev improvisatsiooniline helitöö. Käesolevat raamatut võiks seega võtta rockiteemalise improvisatsioonina.”

400 lk., fotod. Kujundus Rein Seppius. ISBN 978-9949-9401-0-3

Raamat ilmus Outlaw Music OÜ ja kirjastuse SE&JS koostöös.

Autorist.
Vello Salumets (1950), rockmuusika ajaloo populariseerija ja muusik. Õppis fagotti Tallinna Muusikakoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis.1972 - 1993 mängis Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris.
Ansamblite Optimistid, Kukerpillid, Credo, Palderjan ja Kollektsioon asutajaliige.
Kirjutanud üle 300 lauluteksti eesti solistidele ja ansamblitele, teinud rockmuusikat tutvustavaid raadiosaateid, avaldanud samal teemal artikleid ajakirjanduses. Tõlkinud raamatu „Beatles. Ühe ansambli anatoomia”, koostanud CD-d „Palderjan” ja „Rock'n'rolli lapsed”. Raamatud „Rockrapsoodia” (1998 esmatrükk), „Fikseeritud Fix” (2010).

 

 

 

 
 

 

 

 
   
 

 

 

 

Avaleht