© SE&JS ENG  
 


Vello Salo
Pühitse meid tõega

Valik mõtisklusi, jutlusi ja loenguid

Koostanud Ivar Tröner

Vello Salo Pühitse meid tõega

„Jumal jaotas inimesed nii, et igal rahval oleks oma osa maast ja oma kaitseingel.” Nõnda on öelnud Vello Salo. Raamat „Pühitse meid tõega” on hea seltsiline pikkadel hilissügise õhtutel, valgustamas teed jõuluaega.

520-leheküljeline suurteos hõlmab valiku vaimuliku ja literaadi Vello Salo (1925–2019) rikkalikust tekstivaramust. Siit leiame tema kirjutatud esseid, mis kunagi ilmusid kirjastuse „Maarjamaa” väljaandel, ta hingestatud jutlusi ja haruldasi loenguid. Raamatus on avaldatud hulgaliselt tekste, mis seni säilinud vaid käsikirjades.

Muu hulgas on teoses avaldatud Vello Salo loengud armastusest vabade kunstide professorina Tartu Ülikoolis 2011. ja 2012. aastal. Oma viimases loengus 7. mail ütles dr. Salo: „Kuna mina olen optimistiks sündinud, siis mul ei ole valikut: olen optimist ja arvan, et me saame hakkama – et eesti rahvas elab edasi. Ma loodan, et eesti rahvas jääb elama ja võib ka iseseisvalt edasi elada, nagu tänapäevani – ja et me oleme muutusteks suutelised. Inimesed, kel meie rahva saatus südamel on, peaksid tegema kõik neist oleneva, et toimuks ümbersünd, sest eestlane peab eestlast armastama.ˮ

Padre Vello näilise lihtsuse maski taga oli varjul hoopis midagi muud. Terviku nägemise võime, oskus orienteeruda nii maistes kui taevastes asjades. Kultuuris.”
Viivi Luik raamatu saatesõnas.

„Vello Salo, päritolult eestlane, oli oma elutarkuse ja pürgimuste poolest Euroopa haritlase eeskuju.” Ivar Tröner.


Toimetaja Anu Saluäär, kaastoimetajad Sirje Endre, Kai Ellip, Hedi Rosma ja Elle Veermäe,
kujundaja Andres Tali.

Teose ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.

 

 

 
 

520 lk,
ISBN 978-9916-9631-6-6


e-pood

 
   
 

 

 

 

Avaleht