© SE&JS ENG  
  Sealpool Alpe


Maimu Laretei Evéquoz
„Sealpool Alpe”

Sealpool Alpe, need on soojusega ja humoorikalt kirjutatud mälestused ajast, mis on meist tänaseks jäänud kaugele. Autor Maimu Laretei Evéquoz, šarmantne daam ja võluv inimene annab lugejale haruldase võimaluse rännata koos temaga kunagises Eestis, nagu see oli 1920.–1930. aastatel, ta võtab meid käekõrvale, et saaksime nautida Euroopa kõrgseltskonna elu sajandi hilisemas pooles. See oli teistsugune elu, kui „aega oli rohkem”, suhtlemised sügavamad, inimeste pilgud peatusid teineteisel pikemalt.
Madame M. L. Evéquoz’ raamatus Sealpool Alpe esinevate tegelaste galerii on esinduslik: Käbi Lareteile ja Ingmar Bergmanile lisaks astuvad eeslavale keiser Napoleon, Maria Walewska, Tania Tolstoi, prints Napoleon, Ilon Wikland, Neeme Järvi, ooperilaulja Hugues Cuénod, Rex & Mercia Harrison, Dior, Nina Ricci, päevapiltnik Johannes Pääsuke, kirjanikud Henning Mankell ja Andreï Makine, briti lava- ja filmitäht Kenneth Branagh.

Maimu Laretei Evéquoz on Eesti Vabariigi suursaadiku Heinrich Laretei vanem tütar, Käbi Laretei õde, Šveitsi omaaegse diplomaadi Raymond Evéquoz’ abikaasa. Nooruses tegutses ta moeloojana. Maimu elab täna Šveitsis, muinasjutulinnas Vevey’s, ja puhkab suvel Pärnus.

Raamatus on avaldatud tippfotograafi Birgit Püve fotod Maimu Lareteist, mis on pildistatud Pärnus 2009. aasta suvel.
Kujundus Rein Seppius.

 

 
 

203 lk.
ISBN 978-9949-9027-1-2

 

 
   
 

 

 

 

Avaleht