© SE&JS ENG  
 


Raul Aarma
Autod, mis jahutasid Raplamaad
Raplamaa tuletõrjeautode ajalugu aastatel 1936–1996Autod, mis jahutasid Raplamaad

Teos räägib aga mitte ainult Raplamaa tuletõrjeautode ajaloost. Rohke arhiivimaterjali ja unikaalsete fotodega varustatud raamat loob pildi kogu Eesti ajaloost, nagu see on olnud. Ajaloost Eesti-aja lõpus, sõja-aastatel, Nõukogude võimu aegadel, taasiseseisvunud Eesti üheksakümnendatel aastatel. Kirjeldused ja fotod päästeautodest on meeldejäävad. Niisama ilmekad on lühikirjeldused inimestest, kes vaatamata aja sageli rängale painele ja küllap ka ise seda teadmata on olnud kangelased, sest hoidsid alles Eesti elu. Ennast säästmata on pritsumehed paljude aastate kestel päästnud inimesi, maju, metsi ja rabasid tule suure jõu käest.

Professionaalne päästeametnik Raul Aarma:
„Teatud määral on see raamat üleskutse tänasele tuletõrjujale Eestis – ei pea kartma ajaloo vaenulikkust, pigem on ohuks asjaolu, et viimaste aastakümnete tegemistest ei jää ühtegi jälge. Eesminejana on meil nii võimalus kui ka kohustus defineerida mõiste tuletõrjeauto. See ei ole üldsegi lihtne ülesanne.”

Priit Suve, Tallinna Ülikooli õppejõud, raamatu tagakaanel:
„Autor on läbi töötanud muljetavaldava hulga materjali, mis koos isikliku kogemusega moodustavad aukartustäratava baasi. Selle raamatu väärtus on kultuurilist laadi ja ulatub kaugelt üle ühe elukutse piiride, haarates erinevaid ajastuid.
Lugejale pakutakse hulgaliselt värvikaid ja täpselt konteksti seatud detaile nii tehnika kui ka sotsiaalia valdkonnast ning need on esitatud viisil, mis kehutavad juurde lugema ja/või edasi mõtlema.”


Raamatu kujundas Andres Tali

 
 
 

Kõva köide. 228 lk, palju unikaalseid fotosid ja dokumente
ISBN 978-9949-7216-2-7

 


 
   
 

 

 

 

Avaleht