© SE&JS ENG  
  Ilmunud raamatudIlmumiselEnimtuntud raamatud  
       
     
 

2018. aastal

novembris:

 

Linnart Mäll. Tõe tee
Mõtteid ja mälestusi

Koostaja Ivar Tröner
Kujundaja Andres TaliRaamatus on valik Eesti mõtteloo ühe suurmehe Linnart Mälli mõtetest ja sõnumitest. Esmakordselt on eesti lugeja ees tema mõtted, mis pole kirjaliku teksti kujul kunagi laiema avalikkuseni jõudnud. Siin on aforisme paljude inimlike elunähtuste kohta, kuid ka filosoofilisi mõtisklusi elust, inimesest, keelest, ühiskonnast, poliitikast jne. Linnart Mäll uskus, et kultuur tervikuna elab niikaua, kuni elavad tekstid.        ––Ivar Tröner, raamatu koostaja

 

Isetu, tark ja omakasust vaba tegutsemine üldise hüve nimel oli Mälli elumõte. Selles suundumuses väljendub kõige otsesemalt ja eredamalt budismi tarkus, milles on lahutamatud mõistmine ja kaastunne, asjadest arusaamine, seoste ja põhjuste nägemine ning selle arusaamise ajel teiste aitamine. Mäll jagas seda tõde ja tarkust õpetlase, õpetaja, publitsisti, poliitikuna. Sellisena on ta jätnud endast ereda jälje, mida vahendab raamat „Tõe tee”.        
      ––Märt Läänemets, orientalist, Linnart Mälli õpilane


detsembris:

Siim Kallas
Vabaduse ja kurjuse vahel
Euroopa Liidu lugu

Siim Kallase raamat jutustab 20. sajandi suurima poliitilise koostööprojekti, maailma ajaloo suurima rahuprojekti saamisloost, arenemisest ja tänapäevast.
Raamat avab, miks Euroopa Liidu kujundamisel tehti just selliseid otsuseid, mis täna meie elu mõjutavad. Miks üldse võeti kasutusele ühisraha euro? Miks juhindub euro just sellistest reeglitest, mis täna nii olulised on, näiteks tasakaalus eelarve nõudest?

Kuidas on üles ehitatud rahvaste vaheline poliitiline koostöö? Millest see oleneb, milline ajalugu on selle kujundanud? Millised on need jõud, mis on huvitatud Euroopa Liidu tugevnemisest ja kes on need jõud, kes selle vastu on?
Raamat püüab jutustada Euroopa Liidu lugu läbi eestlase silmade, autori kogemusele ja teadmistele tuginedes. Teose eesmärk on aidata lugejal näha suuremat pilti, mis ümbritseb ka meie igapäevast elu Euroopa Liidus.

See teos ei kata kindlasti kõike, mis Euroopa Liidus toimus või on täna toimumas. Euroopa Liidu ajaloo üksikasjaline kirjeldus vajaks hiigelhulka lehekülgi, mida tavaline lugeja ei jaksaks läbi lugeda. Aga autor püüab siiski käsitleda kõike, mis tema jaoks olulist on, eriti majanduse ja poliitika vallas.

Kindlasti pakub teos rohkesti ainet mõtiskeluks tänapäeva maailma üle vabaduse ja kurjuse vahel.


 

 

 

 

Tulemas on mitmeid huvitavaid raamatuid ja üllatusi, millest edaspidi!

 
 

 

 
 

 

 

 

Avaleht