© SE&JS ENG  
  Ilmunud raamatudIlmumiselEnimtuntud raamatud  
       
 

2021. aastal ilmumas:

oktoobris:

Heljo Mänd
Üheks maa ja taevaga

2021. aasta 11. veebruaril oli armastatud kirjandusklassiku Heljo Männi 95. sünniaastapäev.
Heljo Männi tütre Ebe-Ruuta Eelmäe unistus on anda trükki kõik oma ema seni ilmumata luule- ja proosa käsikirjad, millest ta valis koostajana ka luuletused raamatusse peakirjaga „Üheks maa ja taevaga”. Esmakordselt ilmuvad luuletused hõlmavad raamatu mahust kaks kolmandikku.
Käsikirja kirjastusele SE&JS üle andes kirjutas koostaja: „Olen selle kogumiku jaoks noppinud välja luuletusi kolmekümnest erinevast raamatust või käsikirjast. Põhiliselt on siiski siia valitud veel avaldamata luuletused, mida mu ema Heljo on kirjutanud oma elu viimase kümne aasta jooksul. Võiks öelda, et see luuleraamat toob nähtavale ühe hinge eluloo. Need värsid kajastavad tema hinge püüdlusi leida iseennast, oma päris-mina ja tema teekonda Jumalani.”
Raamatule kirjutab saatesõna mainekas kirjandusdoktor Elo Lindsalu. Järelsõna koostajalt.

Toimetaja Sirje Endre, kujundaja Kadi Pajupuu

 

novembris:

Vello Salo. Pühitse meid tõega.
Loengud ja vestlused

Teos koondab katoliku kiriku vaimuliku, teoloogiadoktori, literaadi ja ajaloolase Vello Salo Tartu Ülikooli usuteaduskonnas peetud loenguid, valiku kõnesid isamaa ja piibelliku armastuse teemal, filosoofilisi märkmeid, esseid ja vaimulikke mõtisklusi. Teos on varustatud kommentaaridega.
Raamatule kirjutab eessõna kirjanik Viivi Luik, kes analüüsib Vello Salo kui teoloogi, sõbra, filosoofi ja pedagoogi tegevust ning selle tähendust Eesti ühiskonnale paljude aastate jooksul.

Vello Salo elukäigust kirjutab Anu Saluäär raamatus „Vello Salo: Palved ja hommikumõtisklused” (Kirjastus SE&JS, detsember 2020):
Koolipoisina Viljandimaalt Lalsist Soome sõtta, Soomest Saksamaale, „Tšehhi põrgust” Rooma, Igavesse Linna. Reaalainete õpingud Fribourg’is ja Amsterdamis, teoloogiaõpingud Roomas, Münsteris, Jeruusalemmas. Vatikani Raadio eestikeelsete saadete toimetaja. Ühemehekirjastus „Maarjamaa”. Vana ja Uue Testamendi professor Mosulis, Iraagis. 1976 – teoloogiadoktor. 1976–1991 Vana Testamendi professor Torontos, Kanadas. Alates 1993 – Tartu ja Tallinn. Külalisprofessor Tartu Ülikooli usuteaduskonnas. 2001. aastast kuni surmani Uue Pirita kloostri preester, isa Vello.

Toimetajad Anu Saluäär, Sirje Endre
Kujundaja Andres Tali

 


  

Tulemas on mitmeid huvitavaid raamatuid ja üllatusi, millest edaspidi!

 
 

 

 
 

 

 

 

Avaleht